Najważniejsze lektury do matury 2019

Pobierz

Język polski autorstwa Opracowanie zbiorowe, dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 28,17 zł.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Ekspres maturalny 2019.. W tym artykule szybko znajdziesz pytania z matury 2019 i odpowiedzi z polskiego, matematyki, biologii, geografii i pozostałych przedmiotów maturalnych.. Nasi słuchacze powinni przeczytać przynajmniej trzy spośród poniższych pozycji książkowych.. Lektury z gwiazdką.. Adam Mickiewicz - "Dziady", część III.. Bolesław Prus - "Lalka".. Egzamin pisemny i ustny głównie ma na celu sprawdzenie twojej znajomości lektur i innych tekstów literackich.Jak większość osób, które tutaj zaglądają, wie, na co dzień zajmuję się kształceniem młodzieży w zakresie literatury i języka.. Przeczytaj recenzję Vademecum.. Jest to jeden z najbardziej znanych i jednocześnie najważniejszych dramatów antycznych.. Mitologia, autor: Jan ParandowskiHymn do Nirwany; Melodia mgieł nocnych (Nad Czarnym Stawem Gąsienicowym) Z Tatr (Widok ze Świnicy do Doliny Wierchcichej) Na Anioł Pański; Evviva l'arte!. historii literatury Wskazówka: Warto wiedzieć, z jakiej epoki pochodzą książki.Matura 2019 z j. polskiego.. Jego treść i poruszane problemy były wówczas aktualne i szeroko dyskutowane.Poniżej przedstawiamy listę lektur, które, decyzją nauczyciela, mogą zostać omawiane na zajęciach języka polskiego, przygotowujących do matury podstawowej: 1..

Życzymy miłej lektury!

Pamiętaj, że tegoroczna matura z języka polskiego odbędzie się 4 maja.Lektury Do Matury 2019 - Matura Z Polskiego 2019 Co Bedzie Sprawdz Lektury Z Ostatnich Lat Lista Lektur Polska Times : Jakie lektury obowiązują na maturze 2020?. 09 Sep, 2021 Post a Comment Grudzień 2019 (17) listopad 2019 (19) październik 2019 (24) wrzesień 2019 (15) sierpień 2019 (2) lipiec 2019 (2) czerwiec 2019 (12) maj 2019 (10 .Aspiryna maturalna powstała z myślą o tych, którzy chcą się przygotować w jak najkrótszym czasie do matury z języka polskiego..

Najważniejsze lektury do matury Antygona Sofoklesa Co o niej pamiętać?

Oceniono 5 na 5.. Znajdziesz w niej najważniejsze lektury, motywy i wiedzę o języku.LEKTURY do egzaminu; LEKTURY na egzaminie; POWTÓRKA Z POLSKIEGO.. Przejrzałem sporo pomocy maturalnych i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to Vademecum wygrywa ze wszystkimi innymi.. Język polski.. Lektura pochodzi z Epoki Pozytywizmu.. 03 sierpnia 2019 r. Karolina Nowak.. Będą one omawiane na zajęciach.. Rozwiązuj quizy, testy, głosowania lub stwórz swoje własne.. Nie spodziewałem się aż tak dobrych materiałów.. Ponadto, razem z książką otrzymujesz także dostęp do integralnego kursu online w serwisie .. To genialna w swojej prostocie pomoc, którą możesz postawić na biurku.. Przygotowanie do egzaminu maturalnego z języka polskiego − opisy lektur.LEKTURY.. JAN KASPROWICZ Krzak dzikiej róży w Ciemnych Smreczynach (cykl czterech sonetów) Dies irae; Księga ubogich; LEOPOLD STAFF Kowal; Deszcz jesienny; Sonet szalony; Przedśpiew; STEFAN ŻEROMSKIDo matury zostało wprawdzie nieco mniej czasu niż 3 miesiące, ale nie oznacza to, że "100 dni do matury" już ci się nie przyda.. Adam Mickiewicz - "Pan Tadeusz"..

"Teraz matura" Nowa EraWskazówka: Warto znać lektury spoza kanonu.

Jest to ekspresowa powtórka, z której może korzystać każdy, nie tylko Ci, którzy zapomnieli o egzaminie z języka polskiego.. Książki.. Pojawią się też arkusze maturalne.. Antyk (Powtórka) "Biblia" (Powtórka) Średniowiecze (Powtórka) Renesans (Powtórka) Barok (Powtórka) Oświecenie (Powtórka) Romantyzm (Powtórka) Pozytywizm (Powtórka) Młoda Polska (Powtórka) Dwudziestolecie międzywojenne (Powtórka) Współczesność (Powtórka) WIERSZE w szkole,,Lalka",,Wesele",,Ludzie bezdomni",,Dziady część III i IV" Te lektury zazwyczaj są w chociaż jednym pytaniu a,b,c,d.. teorii literatury Wskazówka: Warto mieć wiedzę na temat rodzajów i gatunków literackich.. Wszystko o lekturze, darmowy test wiedzy online.Książka Vademecum.. I jedyny Pan Bóg wie, ile głupot się nasłuchałam.. Popatrz też na tematy, do których łatwo Ci się będzie odwołać np. na zeszłej maturze był temat pracy i odwołaj się np. do Judyma, czy ,,Chłopów" z sztuki Reymonta.Hymn do Nirwany; Melodia mgieł nocnych (Nad Czarnym Stawem Gąsienicowym) Z Tatr (Widok ze Świnicy do Doliny Wierchcichej) Na Anioł Pański; Evviva l'arte!. Warto zapoznać się z lekturami, których możemy się spodziewać na maturze w tym roku.Lektury "z gwiazdką" - obowiązkowe na maturze z języka polskiego w 2022 roku to: Bogurodzica..

Sofokles, Król Edyp LUB Antygona ;Lista lektur do matury z języka polskiego - poziom podstawowy i rozszerzony.

Przykłady: tragedia antyczna, powieść historyczna, ballada.. Jan Kochanowski - wybrane pieśni, treny i psalm.. Przykłady: "Kamizelka", "Latarnik", "Mendel Gdański".. Wszystko tuż po zakończeniu poszczególnych egzaminów.Stefan Żeromski - wybrany utwór, Jarosław Iwaszkiewicz - wybrane opowiadanie, Tadeusz Borowski - wybrane opowiadanie, Hanna Krall - "Zdążyć przed Panem Bogiem", Gustaw Herling-Grudziński .Lektury obowiązkowe na Maturze 2020 - z gwiazdką Lektury obowiązkowe z zakresu gimnazjum: Jan Kochanowski, wybrane fraszki, Jan Kochanowski, Treny (V, VII, VIII) Ignacy Krasicki, wybrane bajkiPrzygotowaliśmy dla młodzieży listę polecanych lektur w ramach przygotowań do konkursu kuratoryjnego z języka polskiego 2019/2020.. Nauczyciele radzą, by w ostatnich dniach przed egzaminem przypomnieć sobie podstawowe informacje związane z lekturami obowiązkowymi.Quizy matura - sprawdź największą bazę quizów o tematyce matura.. Lektury w szkole średniej sprawiają.. I chociaż (na ten moment) żadnej z klas technikum nie uczę, to jednak na maturach swoje odsiedziałam.. Zdecydowanie najlepsze do powtórki motywów, epok i lektur.lektura Bolesława Prusa lalka , interpretacja lektury , Geneza utworu, streszczenie szczegółowe, Głowni bohaterowie: Stanisław Wokulski, Izabela Łęcka.. najważniejsze lektury, konteksty historyczne, kulturowe i filozoficzne dla literatury; - warsztaty praktyczne z analizy i interpretacji utworów literackich - poezja, .. które w tym roku planują przystąpić do matury z języka polskiego.. Pamiętaj o tym, że na maturze obowiązuje Cię również znajomość literatury, omawianej w ostatnich klasach szkoły podstawowej: Jan Kochanowski, wybrane fraszki, Jan Kochanowski, Treny (V, VII, VIII), Ignacy Krasicki, wybrane bajki,Dzięki takiemu powtórzeniu wszystkich lektur przygotowałem się do matury w 2019 roku.. Lektury obowiązkowe na poziomie szkoły podstawowej.. Mówiąc prościej: jestem polonistką.. Stanisław Wyspiański -"Wesele".Lektury z gwiazdką - te pozycje musisz znać na 100%.. Ja miałam w zeszłej maturze o Weselu i o Dziadach.. Lista lektur obowiązkowych, czyli lektur z gwiazdką.. Maturzysto!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt