Drogi podawania leków po angielsku

Pobierz

domięśniowe intravenosa (i.v.). W tym celu wszystkie sprzęty, urządzenia, wyroby medyczne w tym także strzykawki nie powinny być kompatybilne z wyrobami medycznymi stosowanymi do podaży pozajelitowej [5].Leki mają różne nazwy, wiele z nich zawiera jednak tę samą substancję leczniczą lub taki sam zestaw substancji leczniczych.. Wspominam jednak o tym na początku aby jasno zakomunikować - gdy tylko to możliwe to właśnie ta droga podawania leków jest najbardziej optymalna.. W aptece wykupujemy leki (medicine) przepisane nam przez lekarza.. [ 2] ofloksacyna ( Tarivid) może być stosowana niezależnie od posiłku.. Z reguły formułuje się je w języku łacińskim.. (lub tid, lub TID) - trzy razy dziennie (łac. ter in die; ang. three times a day),Droga podjęzykowa.. c) droga wziewna.Tłumaczenie słowa 'podawać leki' i wiele innych tłumaczeń na angielski - darmowy słownik polsko-angielski.Skróty stosowane w opisach częstotliwości stosowania leków: q.d.. Droga doustna (p.o.): Zalety: - najwygodniejsza (naturalna, nie jest wymagany specjalny sprzęt ani przeszkolony personel) - najbezpieczniejsza (mało powikłań, wolne wchłanianie, w razie przedawkowania możliwość usunięcia leku) - najtańsza (lek nie musi być sterylny, izotoniczny itp.)Jest wiele sposobów podawania leków, ale w praktyce wykorzystuje się tylko niektóre z nich..

podawanie leków po angielsku słownik polsko - angielski.

podjęzykowo 2.. W procesie produkcji leków substancje lecznicze miesza się z odpowiednimi substancjami pomocniczymi i mieszaninom tym nadaje się wymaganą dla danego leku formę.Szybkość podawania Doba Dieta polimeryczna Dieta oligomeryczna (wysokoosmolarna) 1. doba 10 ml/godz 10 ml/godz rozcieńczona 2x 2. doba 30 ml/godz Szybkość podawania jak diety polimerycznej; rozcieńczenie: 6:4 7:3 8:2 Bez rozcieńczenia 3. doba 40 ml/godz 4. doba 50 ml/godz 5.dzień 60 ml/godz Itd.. Poniżej znajduje się wiele przetłumaczonych przykładowych zdań zawierających tłumaczenia "DOŻYLNEGO PODAWANIA LEKÓW" - polskiego-angielski oraz wyszukiwarka tłumaczeń polskiego.Drogi podania leków pozajelitowe (leki parenteralne) a) Iniekcje.. Brak tłumaczeń Dodaj .. b) droga przezskórna.. (lub bid, lub BID) - dwa razy dziennie (łac. bis in die; ang. two times a day; twice a day), t.i.d..

podawanie leków tłumaczenia podawanie leków Dodaj .

Learn vocabulary, terms, and more with flashcards, games, and other study tools.Drogi podawania leków przeciwbólowych Zdecydowanie nie poleca się w bezpośrednim okresie po-operacyjnym podawania żadnych leków drogą domięśnio-wą i podskórną, w przypadku stwierdzenia wychłodzenia i hipowolemii, ponieważ może to być przyczyną niekontro-lowanej (zmiennej) absorpcji leków i słabej skuteczności analgetycznej.Musisz przetłumaczyć "PÓŹNEGO PODAWANIA LEKÓW , KTÓRE SPOWALNIAJĄ PRZEBIEG" z polskiego i użyć poprawnie w zdaniu?. Pozostałe tłumaczenia.. - dootrzewnowa.. W ostatnich latach, opracowano Wdychanie (przez drogi oddechowe) droga podawania leków do organizmu.. Doustne podanie płynu.Angielski w aptece: słownictwo przydatne w aptece.. - Niewątpliwą zaletą tej drogi podania leku jest krótki czas, po którym można zauważyć efekt terapeutyczny.. do osiągnięcia pełnej dawkiPodjęzykowego podawania doodbytniczo zapewnienia szybkiego wchłaniania leków (7-10 Min.).. dotętniczeTłumaczenie "podawać leki" na angielski.. Substancji czynnej nie podaje się per se (jako takiej).. - dotętnicza.. Lekarz zwykle przepisuje nam leki tylko na receptę (prescription only).W aptece możemy liczyć na pomoc farmaceuty (a pharmacist), który doradzi nam w sprawie dawkowania lekarstw (o ile nie zostało to ustalone przez .Tłumaczenie hasła "podawanie leków" na angielski..

Przy wyborze drogi podania leku trzeba rozważyć wszystkie jej wady i zalety.

4.5 1.Tłumaczenie słowa 'podawania leków' i wiele innych tłumaczeń na angielski - darmowy słownik polsko-angielski.. - Leki podane tą drogą wchłaniają się do krwiobiegu poprzez naczynia krwionośne znajdujące się w tkance łącznej pod językiem.. Parenteralne pozajelitowe a. Iniectio wstrzyknięcie intramuscularis (i.m.). Jest bezpieczna, łatwa w kontroli, umożliwia podawanie łatwych do odmierzenia porcji leków.Z koniecznością podawania leków drogą enteralną może wiązać się także ryzyko nieumyślnego podania ich pozajelitowo [5].. Należy okresowo sprawdzać sposób podawania leku przez pacjenta, zwłaszcza, gdy występowały reakcje w miejscu wstrzyknięciaFARMAKOLOGIA - DROGI PODAWANIA LEKÓW.. (lub qd, lub QD) - raz dziennie (łac. quaque die; ang. once a day), b.i.d.. Enteralne przez przewód pokarmowy per os (p.o.) doustnie per rectum (p.r.). To oznacza pompę ciśnieniową, wkłucie centralne i kogoś, kto potrafi nadzorować podawanie leków.. doodbytniczo subliguale (s.l.). - w ZRM podaje się w ten sposób nitroglicerynę oraz kaptopril.Start studying Drogi podawania leków skróty..

7 miejsc, w których kryminalistyczni naukowcy szukają leków w ciele.

• Naskórne, powolne, zależne od roztworu, grubości skóry, chemizmu substancji, np. sterydy, alkaloidy.. Drogi podawania lekówMusisz przetłumaczyć "DOŻYLNEGO PODAWANIA LEKÓW" z polskiego i użyć poprawnie w zdaniu?. Może to być lekarz rodzinny (a GP) lub specjalista.. Poniżej znajduje się wiele przetłumaczonych przykładowych zdań zawierających tłumaczenia "PÓŹNEGO PODAWANIA LEKÓW , KTÓRE SPOWALNIAJĄ PRZEBIEG" - polskiego-angielski oraz wyszukiwarka tłumaczeń polskiego.Postać leku, postać farmaceutyczna, forma aplikacyjna - postać, w jakiej wytwarza się lek.. Mogą odnosić się do leków gotowych lub recepturowych.Ich pisownia, oparta na tradycji, odbiega czasami od powszechnie przyjętych zasad.Drogi podawania leków • Wstrzyknięcia podskórne; powolne przenikanie leku, zależne od składu i właściwości chemicznych roztworu i substancji; można modyfikowaćprzez dodanie hialuronidazy, ogrzewanie i masaż.. Wdychanie żadnych leków zalecanych przed posiłkami lub później, 1,5 godziny po posiłku, jako "ograniczone" membrana nie pozwala na pełny oddech.Tabletki z lewofloksacyną ( Levoxa, Tavanic, Oroflocina) mogą być podawane niezależnie od jedzenia.. Przykładowe zdania: Badania i rozwój medyczny w dziedzinie podawania leków .. podawać leki po angielsku słownik polsko - angielski.. W zależności od drogi podania leku, inna jest jego siła i szybkość działania oraz koszt leczenia.Skróty farmaceutyczne - zapisane na recepcie w skróconej formie polecenia i informacje lekarza, lekarza dentysty, lekarza weterynarii lub felczera dla farmaceuty dotyczące sposobu jej realizacji.. Droga podania -.. Droga, przez którą lek, płyn, trucizna lub inna substancja przedostaje się do organizmu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt