Sprawdzian z lektury dr dolittle

Pobierz

Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się na sprawdzian lub ściągę z języka polskiego.. Gdzie mieszkał doktor?. - Charakterystyka postaci // odp.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Test z lektury "O krasnoludkach i sierotce Marysi: M. Konopnickiej.. Materiały obrazkowe.. Sprawdź swoją wiedzę z lektury.Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Powieści i opowiadania w kolejności wydawania.. Doktor Dolittle - opracowanie, problematyka, opisy bohaterów.. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu, trzymał króliki w spiżarni, białe myszki w fortepianie, wiewiórkę w bieliźniarce i jeża w piwnicy.. Co znajduje się w kufrze doktora Dolittle?. Pytania sprawdzające z odpowiedziami z lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" 1.. Jaki miał dom doktor?Test ze znajomości lektury ,, Doktor Dolittle i jego zwierzęta''.. DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA.Doktor Dolittle i jego zwierzęta w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!.

8.Streszczenie lektury 1.

Jakie inne przygody mogły spotkać doktora w podróży?. Oglądamy podpływające ryby.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Doktor Jan Dolittle to wielki uczony i przyjaciel zwierząt.. Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" F. MolnaraKolorowanki dla dzieci starszych - Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. - Umiejętności zwierząt; Łączymy zwierzęta w zbiory - Klasyfikacja zwierząt // odp.. Problemy finansowe głównego bohatera.. Gdy szedł ulicą w cylindrze na głowie, mówili: "Zobaczcie, idzie .Udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".. Jan Brzechwa; Maria Konopnicka; Hugh Lofting; Sprawdź się w poniższych tematach: Harry Potter - czy znasz bohaterów?Jaki był Doktor Dolittle?. 5/5 7,49 zł .. Sprawdź się!. "Pogłoski" Doktor Dolittle poprosił orły, aby obleciały dookoła świat i odszukały rudego rybaka.. Czy Ty również rozumiesz mowę zwierząt?. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. 3 Dedykuję tę opowieść wszystkim dzieciom młodym wiekiem i sercem.. 39,90 zł ..

Czy znasz treść lektury?

( w Anglii, w małym miasteczku Puddleby, nad rzeką Marsh) 3.. Znaczyło to, że żyje.. Doktor Dolittle i jego zwierzęta z podręcznym słownikiem angielsko-polskim Lofting Hugh .. .Test z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Porządkowanie wydarzeń zgodnie z kolejnością ich występowania w lekturze.Lektury.. Piszemy nową książkę.1.. Test zawiera 18 pytań.Quiz wiedzy z lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".. 4 Przedmowa Niektórzy z nas, którzy osiągnęli wiek średni, z nostalgią wspominają przeszłość przynajmniej z jednego powodu: obecnie nie .Dolittle, John Dolittle — dr med.. 2.Doktor Dolittle miał : a- siostrę Sarę b- brata c- nie miał rodzeństwa.. ( cylinder, czyli kapelusz) 4.. Sukcesy Dolittle'a.. Lektura z opracowaniem Lofting Hugh .. Jak miał na imię doktor Dolittle?. Pomysł, aby Dolittle leczył zwierzęta.. Uczniowie siedzą w kręgu, po kręgu wędruje globus, na którym taśmą klejącą przyklejone są jaskółki z origami.. Doktor bardzo lubił zwierzęta i posiadał ich sporą gromadkę.. Gdy melodia zatrzymuje się, uczeń, który otrzymał globus, odkleja jaskółkę .Wypatrujemy go z lewej i prawej strony.. Klienci stopniowo rezygnują z usług Dolittle'a..

Test z lektury "Zemsta" A. Fredry.

Doktor Dolittle - kolega czy przyjaciel zwierząt?. Pomoc Polinezji - papuga uczy człowieka mowy zwierząt.. Wyruszamy.. Co nosił na głowie doktor Dolittle?. Tematy dnia:1.. 8,49 zł .. SuperKid.pl Zapewnij dzieciom dobry start.. Doktor bardzo kochał zwierzęta, które mieszkały w domu.. Główny bohater przygarnia zwierzęta.. Doktor Dolittle i jego zwierzęta (The Story of Doctor Dolittle, 1920), polskie wydanie 1934.; Podróże Doktora Dolittle (The Voyages of Doctor Dolittle, 1922), polskie wydanie 1936.; Poczta Doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Post Office, 1923), polskie wydanie 1938.; Cyrk Doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Circus, 1924), polskie wydanie 1937.Bardzo dawno temu żył doktor, a nazywał się Dolittle, John Dolittle.. Globus wędruje po kręgu na tle muzyki.. Te to potrafią!. Jan Dolittle mieszkał w małym miasteczku Puddleby w domu z pięknym ogrodem.. Nie pamiętam hasła; Tło.. 2 Hugh Lofting DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA Opowieść o życiu doktora w domowym zaciszu oraz niezwykłych przygodach w dalekich krainach Przełożyła Beata Adamczyk.. Doktor mieszkał ze swoja siostrą Sarą oraz zwierzętami: kaczką Dab-Dab, prosiątkiem Geb-Geb, psem Jimem, sową Tu-Tu, papugą Polinezją.. Wszyscy mieszkańcy tego miasteczka — młodzi i starzy — dobrze go znali z widzenia.. - Krzyżówka // odp.. Kolorowanki - dzieci 5-8 l. (5-8 l.) - Bajki, wiersze, książki, film..

Kto jest autorem lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"?

Wdrapujemy się po drabince na pokład.. Jest zimno.. 5/5 25,99 zł .. 4.5/5 35,49 zł .. 29,00 zł .. Statek rozbija sie o skały.. Mieszkał w małym mieście o nazwie Puddleby nad rzeką Marsh.. Dzięki papudze Polinezji uczy się ich języka, po czym porzuca praktykę lekarską i wraz z prosięciem Geb-Geb, małpką Czi-Czi, psem Jipem, kaczką Dab-Dab i sową Tu-Tu wyrusza w pełną przygód podróż do Afryki, by pomóc chorym małpkom.Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. Delfiny przeszukały dno oceanu i znalazły wrak kutra, wujka jednak w nim nie było.. Statek przechyla się raz w jedna raz w drugą stronę, a my za nim.. Sprawdź swoją wiedzę!Cykl trzech scenariuszy zajęć zintegrowanych dla klasy II dotyczących lektury "Doktora Dolittle" Temat bloku: Niezwykłe życie doktora Dolittle.. Doktor Dolittle i jego zwierzęta Lofting Hugh .. 3.Doktor Dolittle leczył : a- dzikie zwierzęta z ZOO b- dzieci c- początkowo ludzi ,a potem tylko zwierzętaHugh Lofting, "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" - test z lektury.. Orły chętnie zgodziły się i rozpoczęły .Plik Test sprawdzający znajomość lektury DOKTOR DOLITTLE.docx na koncie użytkownika kinga277 • folder Doktor Dolittle • Data dodania: 20 mar 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik Doktor Dolittle i jego zwierzęta (sprawdzian).doc na koncie użytkownika Westa7631 • folder lektury • Data dodania: 5 wrz 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Katalog Anna Negacz-Kurkiewicz, 2010-05-25 Racibórz Zajęcia zintegrowane, Sprawdziany i testy Sprawdzian ze znajomości lektury pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".1.. Postać potrafiącego rozmawiać ze zwierzętami doktora po raz .Test dla tematu: Doktor Dolittle i jego zwierzęta (H. J. Lofting).. Zadania tekstowe - dodawanie i odejmowanie w zakresie 20; Ułóż zgodnie z kolejnością zdarzeń - Historyjka obrazkowa // odp.Doktor Dolittle skorzystał z rady i zwrócił się do tych zwierząt o pomoc.. Doktor Dolittle pracuje jako lekarz i cieszy się szacunkiem pacjentów.. Płyniemy do brzegu.. 1.Jan Dolittle mieszkał w : a- Polsce b- Anglii c- Hiszpanii.. pytanie 1 z 15.. Rozwiąż test dotyczący lektury "O krasnoludkach i sierotce Marysi" M. Konopnickiej i sprawdź swoją wiedzę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt