Szczegółowy test z lektury potop

Pobierz

Andrzej Kmicic jest A. cześnikiem odolańskim.. Po wojnie węgierskiej, po której odbył się ślub pana Andrzeja Kmicica.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Lalka Bolesława Prusa.. Osoby rozwiązujące ten quiz osiągają średni wynik 87%.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.puścić wolno z pogłoską, że zostali pobici przez oddział księcia Janusza, który tylko pozornie paktował ze Szwedami, a faktycznie rozkazał walczyć z najeźdźcą.. Obawy Oleńki.Darmowy quiz: Test z Lektury "Balladyna" - Poziom Trudny w kategorii Szkoła podstawowa.. Rozwiąż test.Mikołajek - quiz.. "Hobbit" J.R.R.. - Quizzie.pl Rozwiąż test z wiedzy o lekturze Pan Tadeusz i sprawdź swoją pamięć!Wesele - test wiedzy.. Test ze znajomości Potopu Henryka Sienkiewicza.. Jak dobrze znasz fabułę tej tragedii antycznej?. Czy rozwiążesz quiz o tej lekturze, popisując się dogłębną znajomością fabuły?. Możesz zdobyć 20 pkt.. B. chorążym orszańskim.Test Potop, Potop podręcznika Lektury dla Klasa II.. Rozpocznij test.Henryk Sienkiewicz, "Potop" - test z lektury.. a) Rejenta b) Cześnika c) Klary d) Podstoliny 2) W kim był zakochany Wacław?. Potop to jakby wizerunek wszystkich warstw społecznych zaangażowanych w wojnę polsko-szwedzką.. wcielić do armii Korony Polskiej.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6. a) tak, Polacy dzielnie się .Pierwsze zdanie z Potopu!.

#lektury #antyk #ksiazki.

Rozdział I. Przędzenie kądzieli przez dziewczęta w izbie.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".Testy z lektur "Pan Tadeusz" - test online ze znajomości lektury w postaci Quizu .. Perypetie chłopca przedstawiono w kilkunastu książkach, na podstawie których w 2009 roku powstał także film.. Test Średniowiecze 2.. D. Roch Kowalski.. A jak było naprawdę?. Test W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 3.. Potop - test wiedzy online w formie quizu sprawdzający wiedzę przed sprawdzianem .Test wiedzy z lektury- "Latarnik".. Krzysztof Opaliński, Janusz Radziwiłł Bogusław Radziwiłł, Piotr Opaliński Krzysztof Opaliński, Piotr Opaliński Jerzy Lubomirski, Hieronim Radziejowski : 9.. Przy każdym pytaniu są cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawdziwa.Szczegółowy test z wiedzy o lekturze Dziady cz. 2 - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasteraz lektury "Zemsta" - Test.. 25 pytań Lektury szkolne Sauron.. Test Granica - Zofia Nałkowska 2.. ZAPISZ SIĘ!. Test Nie-Boska komedia Zygmunt Krasiński 3.. Sprawdzian B - plik pdf | plik doc.. Klucz odpowiedzi - plik pdf.Rozwiąż test: Antygona: Sofokles: Rozwiąż test: Katarynka: Bolesław Prus: Rozwiąż test: Dziewczynka z parku: Barbara Kosmowska: Rozwiąż test: Opowieść wigilijna: Karol Dickens: Rozwiąż test: Hobbit, czyli tam i z powrotem: John Ronald Tolkien: Rozwiąż test: Świętoszek: Molière: Rozwiąż test: Krzyżacy: Henryk Sienkiewicz: Rozwiąż test: Zaczarowana zagroda1) W których latach miał miejsce potop szwedzki?.

Jak dużo pamiętasz z lektury Pana Tadeusz?

1) Czyim synem był Wacław?. Poziom bardzo łatwy | Rozwiązano 1871 razy.. Test Tango - Sławomir Mrożek 2.. Był rok 1647.. Kamienie na szaniec - walka z okupantemNiektórzy uważają, że właśnie za tę powieść jej autor dostał literackiego Nobla.. Opowiada o wyprawie podjętej przez hobbita o imieniu Bilbo Baggins oraz przez kompanię trzynastu krasnoludów Thorina i czarodzieja Gandalfa.. Którzy zdrajcy zmarli w powieści?. B. Stefan Czarniecki.. Rozwiąż test!Test ze znajomości lektury Henryk Sienkiewicz, Potop Zakreśl właściwe dokończenie (lub dokończenia) zdań.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Który z wiernych kompanów Kmicica,których na śmierć pobili Butrymowie, lubił udawać głosy zwierząt?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Szczegółowy plan wydarzeń "Potopu".. C. cześnikiem upickim.. Tolkiena to jedna z najpopularniejszych powieści fantastycznych.. Akcja rozpoczyna się w styczniu 1655 roku.. puścić nago w cztery strony świata.. Jak dobrze pamiętasz losy bohaterów tej lektury?Potop - test wiedzy online w formie quizu sprawdzający wiedzę przed sprawdzianem Artykuły z portalu Tempo na kilometr: przeliczanie tempa na prędkość (kalkulator online min/km na km/h)Głównym wątkiem Potopu jest miłość (i związane z nią perypetie) Andrzeja Kmicica i Oleńki Billewiczówny..

1) W których latach miał miejsce potop szwedzki?

a) Raptusiewicz b) Milczek c) Śmigalski d) Dyndalski 4) Jak miał na nazwisko Cześnik?Potop jest drugą częścią Trylogii, czyli cyklu trzech powieści historycznych Henryka Sienkiewicza.Pierwsza z nich, zatytułowana Ogniem i mieczem, ukazywała się w latach i obejmowała dzieje wojny z Kozakami, zaś ostatnia - Pan Wołodyjowski, dotyczyła początku wojny z Turcją i pierwszego zwycięstwa Jana Sobieskiego (lata ).TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY "ANTYGONA".. Postacią historyczną w powieści jest A. pułkownik Kuklinowski.. Sprawdzian A - plik pdf | plik doc. TOP.Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Głównym bohaterem serii jest tytułowy Mikołajek, który mieszka we Francji.. Rozmyślania Aleksandry Billewiczówny na temat niedawno odczytanego testamentu nieżyjącego dziadka oraz jego ostatniej woli (ślub z pułkownikiem Andrzejem Kmicicem).. ?Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły.. puścić wolno z pogłoską, że zostali pobici przez oddział Michała Wołodyjowskiego, który nigdy nie będzie paktował ze .Testy do lektury (przed omówieniem) Opracowanie: Albert Duzinkiewicz.. a) b) c) d) 2) Czy wojska szwedzkie wkraczające do Rzeczpospolitej w 1655 r. napotkały duży opór?.

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, co pamiętasz z lektury.

Był na Żmudzi ród możny Billewiczów.. Dawno, dawno temu.. Wiatr zawodził w ciemnościach, niosąc ze sobą woń, która mogłaby odmienić losy świata.. Rozwiąż nasz szczegółowy test ze znajomości lektury z klasy 6 i sprawdź, czy wszystko pamiętasz.Test Szewcy - Stanisław Ignacy Witkiewicz 2.. Rozwiąż quiz.Test o lekturze Pan Tadeusz.. 2) Czy wojska szwedzkie wkraczające do Rzeczpospolitej w 1655 r. napotkały duży opór?. Test Ten Obcy - Irena Jurgielewiczowa 2.biblijnego potopu potopu jako zjawiska : 8..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt