Jak mogły potoczyć się dalsze losy janka muzykanta

Pobierz

Znowu w drodze.Cała przyszłość, jaka wydawała się być przed Skawińskim zniknęła bezpowrotnie.A przecież, tak naprawdę nic się nie wydarzyło, nikt nie zginął na tym statku co osiadł na mieliźnie zeszłej nocy, dlatego, że Skawiński nie zapalił latarni.Czy musiał od razu stracić pracę?Ale prawdziwym przełomem i źródłem natchnienia okazał się moment, w którym nauczycielka polskiego zaleciła opisać dalsze losy Janka Muzykanta, oczywiście w formie alternatywnej, zakładającej przeżycie głównego bohatera.. Treść.. Przykładem opowiadania twórczego może być temat: Jak mogły się potoczyć dalsze losy bohaterów ,,Katarynki?A gdyby Janko Muzykant Nie umarł.Jak potoczyłyby się jego losy?. A może maci stare zeszyty z 4 klasy ?. Po pożegnaniu z matka Antek wedrowal od wsi do wsi,pracujac u roznych gospodarzy.Wykonywal wiele cynnosci,od prac porzadkowych do pasania bydla.Wszedzie za swoja prace dostawal niewielka zaplate.. Cel lekcji: Uczeń jest motywowany do twórczego myślenia.. "Chudy był zawsze i opalony, z brzuchem wydętym, z zapadłymi policzkami; czuprynę miał konopną, białą prawie i spadającą na jasne wytrzeszczone oczy .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: czy losy edypsa mogły potoczyc sie inaczejJak myślicie, jak mogły potoczyć się dalsze losy bohaterów?. Puentę stanowi tworzenie listy adresów lekarzy, którzy będą leczyć wzrok dziewczynki..

...Jak wygłądały dalsze losy Antka.

Prosze o pomoc w karcie pracy +0 pkt.. Nie mogę znalżć w necie doradzicie mi coś?. Bardzo proszę o pomoc Czy losy Janka z noweli "Janko Muzykant " mogłyby się potoczyć inaczej, gdyby żył w czasach współczesnych.. Ktoregos dnia,gdy Antek przechodzil przez kolejna wies,zauwazyl kuznie,w ktorej panowal .. Chłopiec zostaje wysłuchany, gdy gra.. Janko Muzykant to główny bohater noweli H. Sienkiewicza o tym samym tytule.. Zostałby najlepszym muzykiem, który by uczył innych grać na skrzypcach I wszyscy by go chwalili.Janek od najmłodszych lat interesował się muzyką.. Napisz opowiadanie, jak potoczyły by się losy Janka Muzykanta, gdyby otrzymał wymarzone skrzypce..

Jak potoczyły się dalsze losy chłopców z Placu Broni-opowiadanie.

Godzinami mógł wsłuchiwać się w wygrywane na nich melodie.Na dworze doceniono talent Janka.. Był wątły, słaby i chorowity.. Na tej stronie możemy uczyć się razem i informacji zwrotnej.. Był bardzo muzykalny.. Wypracowanie, nie dość że zebrało doskonałą notę, wpłynęło bardzo silnie na mój dalszy rozwój literacki.Czy losy Janko Muzykanta mogły potoczyć się inaczej?. 4/7 Uzupełnij podane zdania.. Najnowsze pytania w kategorii Język Polski .. Odpowiedz.. Kontakt: Biznes: ludzie, którzy zachwycają się utalentowanymi osobami spotkanymi we Włoszech, nie dostrzegli talentu wiejskiego chłopca, który żył w ich bliskim otoczeniu.. Zobacz odpowiedź.. Młody skrzypek zdobywa światową sławę, grywa na światowych galach, w operach, jest rozchwytywany przez znanych muzyków.. Zapisz w 3-5 zdaniach własne zakończenie lektury.. Autor ukazuje w niej środowisko wiejskie z całą jego złożonością.. Daję naj i dziękuję.Polski.. Jak sądzisz, czy losyNie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.. Wyobraź sobie, że losy bohaterów "Świtezianki" potoczyły się inaczej.Jak potoczyły by się losy Janka("Janko Muzykant"),gdyby otrzymał wymarzone skrzypki?-napisz opowiadanieJanko Muzykant żyje w bardzo ubogiej rodzinie,.. Przydatność 60 % Dalsze losy Skawińskiego.. Dostarczając odpowiedzi lub odpowiedzi na pytania Zastanów się jak mogły się potoczyć dalsze losy kupca Adriano "spełnione marzenia", Pomogłeś studenci uzyskać odpowiedź mu potrzebne.Dalsze losy Ligii i Winicjusza..

?jak mogły potoczyć się dalsze losy Lozona opowiadanie plis to na środe ;D +0 pkt.

Urodził się na wsi w biednej rodzinie.. Wymyśl pozytywne zakończenie noweli.. report flag outlined.gdyby janko zyl dzisiaj,jego losy potoczylyby sie inaczej.na pewno chodzilby do szkoly.w szkole,na lekcjach muzyki,nauczyciel zauwazylby,ze janko ma bardzo dobry sluch.odkrylby jego talent.chlopiec zostalby zapisany do szkoly muzycznej i uczylby sie grac na upragnionych skrzypcach.jesli jego matka nie mialaby pieniedzy na oplacenie lekcji,zrobiliby to za nia inni ludzie.Jak potoczyły by się losy Janka muzykanta gdyby otrzymał wymarzone skrzypce opowiadanie.. - zadania, ściągi i testy - Zapytaj.onet.pl.. Wszyscy doceniają jego talent i są pod wrażeniem jego umiejętności.Jakby się potoczyły losy Janka Muzykanta gdyby miał skrzypki?. 5 - Janko w czasach współczesnych Janko był artystycznie utalentowanym dzieckiem, jednak trudne warunki życia w XIX-wiecznej wsi i brak zrozumienia dla jego pasji uniemożliwiały rozwijanie talentu chłopca i zrealizowanie marzenia, którym była gra na skrzypcach.. Cele operacyjne: Uczeń: -pracuje z tekstem lektury; -zna treść noweli "Janko Muzykant"; -wyciąga i formułuje wnioski; -podejmuje decyzje;życiu pojawił się cel - pomoc choremu dziecku.. Z ciekawością i fascynacją wsłuchiwał się w dźwięki przyrody i różnych instrumentów muzycznych..

Napisz jak potoczyły się dalsze losy chłopców z placu broni po śmierci Nemeczka napisz opowiadanie.

To zobaczcie Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-01-13 17:56:58Temat: Zmieniamy losy Janka Muzykanta.. Zaproponuj alternatywną historię jego życia.. Utwór jest jakby małą biografią muzycznie uzdolnionego dziesięcioletniego chłopca, natomiast ramami noweli są narodziny i śmierć.Zadanie: zastanów się jak mogła potoczyć się dalsze losy Rozwiązanie:jego losy potoczyły się dobrze, bo został uratowanyJanko Muzykant Ćw.. - Opowiadanie Quo VadisFragment Quizu Weszło z 2 lipca 2020r.cały odcinek: będzie może Subskrybuj!. Gimnazjum.. rozwiązane.. Wiejska społeczność jest zachwycona, bije Jankowi brawa.. Odpowiedzi: 0 .. Filmy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt