Streszczenia lektury w pustyni i puszczy

Pobierz

Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7920 razy Średnia ocena: Byli to dwaj wdowcy - Polak Tarkowski, ojciec czternastoletniego Stasia, i Anglik Rawlison, ojciec ośmioletniej Nel.. Władysław Tarkowski, ojciec Stasia, także pracuje przy budowie Kanału, jest inżynierem.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. Gdy napotkano w wąwozie lwa, został on wyznaczony na przekąskę dla bestii.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby .W pustyni i w puszczy - darmowy audiobook na wolnej licencji.. Rozwiąż test!W okolicach miasta szukano męża Fatmy, Smaina.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Rozdział XIV Staś był świadomy powagi ich sytuacji.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Skomentuj.. Quiz w Poczekalni.. Władysław Tarkowski, ojciec Stasia, także pracuje przy budowie Kanału, jest inżynierem.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Staś i Nel mieszkają w Port Saidzie, nad Kanałem Sueskim.. Audiobooki przygotowane w ramach projektu Czytamy słuchając.Czytamy słuchając.. Dowiedział się, że Anglicy odnieśli zwycięstwo w wielkiej bitwie z wojskami Mahdiego, .Pobierz darmową ściągę - mapę podróży - z lektury pt. "W pustyni i w puszczy" :') Sprawdź swoją wiedzę z tej książki!. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Test z lektury pt. "W pustyni i w puszczy" :') Sprawdź swoją wiedzę z tej książki!.

W pustyni i w puszczy.

Celnym strzałem powalił zwierzę, a następnie i swoich oprawców.. Jest on jednym z dyrektorów kompanii Kanału Sueskiego.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Pan Tarkowski jest Polakiem na emigracji (Polska nie istniała wtedy jako państwo), a ojciec Nel Brytyjczykiem (Egipt był wtedy kolonią brytyjską).Streszczenie lektury W pustyni i w puszczy.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. W pustyni i w puszczy.. 3 marca 2020 0 Przez admin .. Wydanie książkowe powieści ukazało się w 1911 r. Henryk Sienkiewicz jak nikt inny potrafił łączyć elementy historyczne z fikcją literacką.Streszczenie lektury W Pustyni i w Puszczy.. Staś poprosił o sztucer.. W dwóch sąsiednich domach, w Port Saidzie (miasto egipskie) mieszkali przyjaciele i współpracownicy.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraChcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. "W pustyni i w puszczy" nie jest lekturą ani łatwą, ani krótką, dlatego bez streszczenia tej książki może się nie obyć.. Bał się, że wyznawcy Mahdiego mogą ich zabić.. Mirusinda 4 lata temu.. Dzieci przemierzają Afrykę, by dostać się do siedziby Mahdiego.. Nel jest córką Anglika, pana Rawlisona.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Udostępnij..

W pustyni i w puszczy TEST.

Ich długotrwała znajomość stworzyła między mężczyznami i ich dziećmi silne więzy.W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe.. [przypis edytorski] ⁶czerwonak — flaming; nazwa potoczna.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. [przypis edytorski] W pustyni i w puszczyTeraz w skład ich karawany wchodzi pięć PODOBNA PRACA 65% Streszczenie książki "W Pustyni i W Puszczy" obładowanych koni i słoń, który bardzo mocno zaprzyjaźnił się z dziećmi.. 2010-12-03 20:43:40; To na podstawie książki,w pustyni i w puszczy, pomocy 2011-10-09 13:03:11; Lektura ,,w pustyni i w puszczy" Wymień przyrode afrykańską 2010-02-14 11:13:14; Streszczenie książki w pustyni i w puszczy.. Wędrówka związana jest z porwaniem.. Jest to podróż niebezpieczna, ale nie są sami.. odpowiedz"W pustyni i w puszczy" nie jest lekturą ani łatwą, ani krótką, dlatego bez streszczenia tej książki może się nie obyć.. 2011-09-30 17:25:59a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Test ze znajomości lektury Henryk Sienkiewicz "W pustyni i w puszczy" Podczas spaceru czternastoletni Staś Tarkowski opowiadał swojej ośmioletniej przyjaciółce Nel Rawlison o Fatmie - żonie Smaina, która została aresztowana po tym, jak chciała w nocy uciekać z dziećmi do swego męża, oskarżonego od zdradę dla proroka Mahdiego.Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Autorem powieści "W pustyni i w puszczy" jest Henryk Sienkiewicz nagrodzony w 1905 r. Nagrodą Nobla.. Dzieci ruszają w podróż.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Podróżnicy ruszyli dalej.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .W pustyni i w puszczy | Inne lektury .. "W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe.. Jest cioteczną siostrą Mahdiego, który nieopodal Egiptu zgromadził swych wyznawców.W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Jest on jednym z dyrektorów kompanii Kanału Sueskiego.. (17/17) W pustyni i w puszczy - streszczenie szczegółowe, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lekturyW pustyni i w puszczy - Motyw wędrówki/wędrowca.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Ile wiesz o lekturze "W pustyni i w puszczy"?. "W pustyni i w puszczy" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, Rozdział I Staś Tarkowski informuje swą ośmioletnią przyjaciółkę Nel o aresztowaniu Fatmy - żony dozorcy Smaina.. Główni bohaterowie, czternastoletni Staś Tarkowski i ośmioletnia Nel Rawlison, zostają porwani przez Beduinów i zawiezieni do Chartumu, gdzie swoją siedzibę ma Mahdi - przywódca powstania przeciwko Anglikom..

Z trudem znoszą uciążliwą podróż przez pustynię.Streszczenie.

Rozwiąż test!⁵grobla — wał ziemny, który utrzymu e wodę w sztucznym zbiorniku lub chroni przyległe tereny przed wylewami rzeki.. Skomentuj.. Udostępnij.. Obaj panowie znają się bardzo dobrze od bardzo dawna i .Misuniaa Ja się boję ale mam czasu trochę czytam już 3-cie streszczenie oczywiście wszyskie na sciaga.pl polecam książki nie zdążyłam przeczytać więc czytam to i mam nadzieje że mi pomoże jeszcze trochę przeczytam tych streszczen ale wszystko po koleji spr z lektóry mam w poniedziałek ale co tam.. Idrysowi i Gebhrowi zależy na tym, by Nel i Staś dotarli do proroka żywi, dlatego nie pozwalają sobie na narażanie ich życia.Przydatność 65% Streszczenie lektury "W Pustyni i w Puszczy".. Jadą na południe.Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.. Życzę miłego rozwiązywania.. Nie jest to jedynie opcja dla leniwych, którzy zamiast czytać wybierają opracowanie tej lektury szkolnej.Przed egzaminem oraz testem warto przypomnieć sobie najważniejsze fakty z książki "W pustyni i w puszczy"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt