Ania z zielonego wzgórza streszczenie

Pobierz

Skomentuj.. 29 lutego 2020 0 Przez admin .. Na Zielonym Wzgórzu żyło starsze rodzeństwo: Maryla i Mateusz.. Lektury szkolne.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Wydawnictwo: Skrzat Data wydania: 2012-10-15 Kategoria: Obyczajowe ISBN: 978-83-7437-826- Liczba stron: 368 Tytuł oryginału: Anne of Green Gables .. "Ania z Zielonego Wzgórza" To książka, którą szybko się .Ania z Zielonego Wzgórza - test.. Podobne działy.. Dorota 5 lat temu.. przywiązać się do okolicy więc postanowiła zostać w domu.. Warszawa: Tłumacz Rozalia Bernsztajnowa: Tytuł orygin.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zobacz inne Literatura dla dzieci i młodzieży, najtańsze i najlepsze oferty,Ania z Zielonego Wzgórza (164228) - Lucy Maud Montgomery - Książka, streszczenie Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery.. Anne of Green Gables: Źródło Skany na Commons: Inne Cała część I-sza Chodził do szkoły medycznej (przez 3 lata), żeby zostać lekarzem.. Miłego rozwiązywania!Ania Shirley - główna bohaterka powieści, poznajemy ją gdy w wieku jedenastu lat przybywa na Zielone Wzgórze i mimo pomyłki zostaje adoptowana przez Marylę i Mateusza Cuthbertów.. Usłyszawszy, że roślinka nie ma imienia, nazwała ją Jutrzenką.. Jednakże gdy mężczyzna przyjeżdża po podopiecznego na stację, nie zastaje tam nikogo, z wyjątkiem rudowłosej dziewczynki Anne Shirley.Test z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza" (Lucy Maud Montgomery)..

"Ania z Zielonego Wzgórza" streszczenie.

Ania z Zielonego Wzgórza.. Udostępnij.. Po .odpowiedział (a) 08.05.2011 o 20:13.. Quiz w Poczekalni.. Mateusz Cuthbert - opiekun Ani.. Akcja rozgrywa się w 1908 roku na kanadyjskiej wyspie Prince Edward.. Janka Andrews - przyjaciółka Ani z lat .. "Ania z Zielonego Wzgórza" - streszczenie Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim Sąsiadka rodzeństwa Maryli i Mateusza Cuthbertów mieszkająca nieopodal gościńca Małgorzata Linde zdziwiła się, gdy pewnego popołudnia ujrzała Mateusza zmierzającego bryczką do miasta.• streszczenie • opracowanie • bohaterowie • test.. Małgorzata Linde - sąsiadka Cuthbertów.. Dostrzegła doniczkę z kwiatem i zapytała Marylę o nazwę rośliny.. poleca 83% 7401 głosów.. Wymyśla pierwsze imiona dla roślin, pojawia się Królowa Śniegu i Jutrzenka.. *zaciera rece* No cóż z chęcią wrócę do tej lektury .. Następnie wróciły do domu i Ania przyniosła ze spiżarni butelkę z sokiem, a sama poszła do kuchni, zająć się swoimi obowiązkami.Ania postanowiła nie wychodzić z domu, aby nie pokochać Zielonego Wzgórza, z którym musiała się pożegnać..

Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie.

Na Zielonym Wzgórzu, w małym miasteczku Avonlea, mieszkało pewne rodzeństwo.. Lecz Maryla zwleka z tym cały dzień i daje Ani do wykonania wiele prac domowych.. Filmy.. Gilbert Blythe - klasowy rywal, później mąż Ani i ojciec siedmiorga dzieci.. Maryla szykowała wszystko do drogi, Mateusz czuł się niewyraźnie z powodu odjazdu dziewczynki.Ania z Zielonego Wzgórza (ang. Anne of Green Gables) - seria powieści młodzieżowych autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery opowiadająca o losach Ani Shirley, osieroconej dziewczynki wychowanej w Avonlea przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów.Test z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".. Wszystko to razem sprawiło, że dziewczynka postanowiła nie chodzić do szkoły i swoje postanowienie traktowała całkiem poważnie.. Sprawdź, co zapamiętałeś z książki Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".. Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie.. Coraz więcej było więc w życiu Ani poważnych przejść.Film oparty na klasycznej powieści L.M.. Jaka suknia była wielkim marzeniem Ani?. Rozpocznij test.. Ania (Megan Follows) jest sierotą przygarniętą przez Mateusza (Richard Farnsworth) i Marylę Cuthbert (Colleen Dewhurst), którzy mylnie spodziewają się, iż jest ona chłopcem potrzebnym do pracy na farmieGilbert Blythe - syn Johna i pani Blythe, mąż Ani Shirley, ojciec Joyce (†), "Jima", Waltera (†), "Nan", "Di", Shirleya i "Rilli" Blythe..

...Ania z Zielonego wzgórza.

Test składa się z 12 pytań.. Rozwiąż test i sprawdź jak dobrze znasz fabułę książki.. Posted on 18 stycznia 2014 by admin Pewnego ciepłego czerwcowego popołudnia na Zielone Wzgórze zamieszkiwane przez Marylę i Mateusza Cuthbertów przyjechała mała sierota, która nazywała się Ania Shirley.Jak dobrze znasz Anię z Zielonego Wzgórza?. Pewnego dnia zdecydowali jednak, że potrzebna jest im jakaś pomoc.W kilka minut po wyjeździe Maryli na Zielonym Wzgórzu zjawiła się Diana, którą Ania powitała, ubrana w odświętną sukienkę.. Ruby Gillis - przyjaciółka Ani z lat szkolnych.. Jak nazywała się pierwsza prawdziwa przyjaciółka Ani?. Jej główne cechy to szczerość, prostolinijność, lojalność i wierność.Ania z Zielonego Wzgórza streszczenie.. Po śniadaniu trzeba jednak było zabrać się do wyjaśniania sprawy.. Przez jakiś czas siedziały w sadzie, zajadając się słodkimi malinówkami.. Po przyjeździe Mateusza Maryla bardzo zdziwiła się, że oczekiwanym dzieckiem nie był chłopiec, którego spodziewało się stare rodzeństwo, ale drobna dziewczynka.Ania z niecierpliwością wyczekuje momentu, kiedy Maryla powie jej, że pozostaje na Zielonym Wzgórzu.. Od jego siostry, Maryli, dowiedziała się, że zmierza na dworzec po małego chłopca, którego adoptowali z sierocińca za pośrednictwem pani Spencer.Pewnego ciepłego czerwcowego popołudnia na Zielone Wzgórze zamieszkiwane przez Marylę i Mateusza Cuthbertów przyjechała mała sierota, która nazywała się Ania Shirley..

... Spróbuj odświeżyć swoją wiedzę czytając streszczenie.

za spóźnienie się na lekcję wymierzona została Ani ciężka kara w postaci towarzyszenia Gilbertowi w ławce.. 9473 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Treść.. W końcu dziewczynka nie wytrzymuje czekania i Maryla oznajmia jej, że pozostaje na Zielonym Wzgórzu, i że po wakacjach dziewczynka pójdzie do szkoły.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie.. Maryla Cuthbert - opiekunka Ani.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Żadne z nich nie miało dzieci i przez wiele lat starali się sami prowadzić gospodarstwo.. Rozwiąż test!Ania z Zielonego Wzgórza Część I-sza: Pochodzenie cykl Ania z Zielonego Wzgórza: Wydawca Wydawnictwo M. Arcta Data wydania 1921: Druk Drukarnia »Dziennika Polskiego« Miejsce wyd.. Niestety z czasem Mateusza (mającego już 60 lat), zaczęły opuszczać siły.. Skomentuj.. Następnie przed dwa lata uczył w szkole w Białych Piaskach, aby zarobić na studia w Redmond.. Streszczenie Analiza Interpretacja już od 4,08 zł - od 4,08 zł, porównanie cen w 9 sklepach.. Udostępnij.. Ogólna wiedza literacka .Matthew i Marilla Cuthbert decydują się zaadoptować chłopca, by pomagał w pracy przy farmie zwanej Zielonym Wzgórzem.. "Ania z Zielonego Wzgórza" - streszczenie w pigułce Pewnego dnia wścibska Małgorzata Linde dostrzegła na drodze sąsiada, Mateusza Cuthberta, który zmierzał do miasta.. Ania z Zielonego Wzgórza.. Ania jest ruda i piegowata, jednak z czasem z "Marchewki" zmienia się w piękną dziewczynę.. Maryla i Mateusz Cuthbert od lat żyli tylko we dwójkę i sami prowadzili gospodarstwo.. Wiśnię, rosnącą pod oknem facjatki, nazwała Królową Śniegu.Akcja rozgrywa się w drugiej połowie XIX wieku, w Avonlea na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt