Na podstawie tekstu 1 sformułuj dwa argumenty potwierdzające

Pobierz

.Drugi natomiast niczym Atlas utrzymuje na swych ramionach niebo, by nie spadło na ziemię.. Sformułuj po dwa argumenty odpowiednie do poszczególnych sytuacji.. Arkusze egzaminacyjne dostępne są na stronie internetowej CKE podstawie tekstu z podręcznika ,,Zrozumieć tekst,zrozumieć człowieka 1'' z lekcji 61 odpowiedz na polecenia.Na podstawie zamieszczonego poniżej tekstu sformułuj dwa argumenty potwierdzające tezę: jeden odwołujący się do faktów, drugi - do logiki.. Adam Mickiewicz Pielgrzym U stóp moich kraina dostatków i krasy, Nad głową niebo jasne, obok piękne lice; Dlaczegoż stąd ucieka serce w okolice Dalekie i — niestety!. Na podstawie akapitu 4. przedstaw i krótko objaśnij trzy przykłady przydatności honoru w kształtowaniu zasad współżycia społecznego.. Cześć 1.. My parents .Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Na podstawie tekstu Sylwii Karpowicz-Słowikowskiej sformułuj dwa argumenty potwierdzające tezę o wpływie dorobku artystycznego Adama Mickiewicza na twórczość autora Lalki.Autorzy: Urszula Jagiełło, Renata Janicka-Szyszko.. (0-1) Na podstawie tekstu wyjaśnij, co to są makaronizmy.. 1.Na podstawie tekstu Sylwii Karpowicz-Słowikowskiej sformułuj dwa argumenty potwierdzające tezę o wpływie dorobku artystycznego Adama Mickiewicza na.. R11Ub0zKEyBYjodpowiedzi: 0..

W kontekście akapitu 3. sformułuj dwa argumenty uzasadniające tę opinię.

(0-1)Czytanie ze zrozumieniem Jan Błoński; O człowieku Sępa Szarzyńskiego 1.. Prosze o pomoc.. Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.Sformułuj dwa argumenty potwierdzające, że tekst Jana Błońskiego ma charakter subiektywny.. (1 pkt) Na podstawie akapitu 9. napisz, co przeszkodziło chińskiemu zawodnikowi podczas olimpiady w Atlancie w zdobyciu złotego medalu w strzelaniu z pistoletu sportowego.. Wyjaśnij, na czym polega "bierny charakter" Hymnu.. Krasickiego.. Proszę o podanie argumentów do jednej i drugiej książki oraz podanie tytułu drugiej książki.. Na podstawie tekstu 1 sformuluj dwa argumenty potwierdzajace teze, ze niedziela utracila dawne wyjatkowe znaczenie.. Argument 1.: .Sformułuj dwa argumenty potwierdzające twoją opinię, odwołując się do Sonetów krymskich, np. do Pielgrzyma.. jeszcze dalsze czasy?Na podstawie tekstu Sylwii Karpowicz-Słowikowskiej sformułuj dwa argumenty potwierdzające tezę o wpływie dorobku artystycznego Adama Mickiewicza na twórczość autora Lalki .Zadanie 1.4.. Określ, jaki- według Jana…Arkusze egzaminacyjne dostępne są na stronie internetowej CKE Poziom podstawowy Za rozwiązanie zadań z poziomu podstawowego zdający mógł uzyskać 70 punktów (20 za część 1., czyli rozumienie czytanego tekstu, 50 za część 2., czyli napisanie tekstu własnego)..

... Sformułuj dwa argumenty potwierdzające jej słuszność.

Argument 1.: Argument 2.: Rozwiązanie: Argument 1.: UtworyNa podstawie fragmentu powieści czarne stopy Sformułuj dwa argumenty potwierdzające tezę że bohater jest osobą ciekawą świata .. Opisawszy, o ile mogłem, szczegółowo przejście Berezyny, powiem jeszcze słów kilka o Wilnie .. (0-1) Na podstawie akapitu 4. tekstu Magdaleny Goetz wyjaśnij, jaką funkcję pełnią w ludzkim .. Na podstawie tekstu Sylwii Karpowicz-Słowikowskiej sformułuj dwa argumenty potwierdzające tezę o wpływie dorobku artystycznego Adama Mickiewicza na5.. Korzystając z tekstu Jana Błońskiego, wyjaśnij, na czym .Według autora utwór Ignacego Krasickiego "odpowiadał czasom rozbiorów", a jednocześnie ma ponadczasową wymowę.. Na podstawie zemsty i innego tekstu literackiego(najlepiej lektury do klasy 8)potwierdź słowa że kto nigdy z niczego nie zrezygnujesz nie wiele możesz osiągnąć.. >" (.. )niedziela nie jest wcale ulubionym dniem polaków, najbardziej lubimy piątek, dzień rozpoczynający koniec tygodnia.". Niedziela to tylko początek tygodnia, nic poza tym.Na podstawie tekstu Sylwii Karpowicz-Słowikowskiej sformułuj dwa argumenty potwierdzające tezę o wpływie dorobku artystycznego Adama Mickiewicza na twórczość autora Lalki..

Sformułuj dwa argumenty potwierdzające tę obserwację.

Na podstawie całego tekstu sformułuj dwa argumenty dowodzące, że człowiek jest jednością psychosomatyczną.. Część 1.1 - słownik języka polskiego 2 - słownik frazeologiczny 3 - słownik terminów literackich 4 - słownik ortograficzny Wybierz właściwe przyporządkowanie.. Sformułuj dwa argumenty potwierdzające że tekst Jana Błońskiego ma charakter subiektywny.. Określ, jaki- według Jana…".. (akapity 2 i 6) Scharakteryzuj stosunek Sępa Szarzyńskiego do świata i rzeczywistości na podstawie akapitów 2. i 3.. (0-2) Podaj dwa przykłady środków językowych nadających tekstowi Michała Rusinka charakter ekspresywny.. Zakres podstawowy i rozszerzony.. Przykładowe rozwiązania A. białe kruki B. rzadkie, unikatowe, cenne książki.Na podstawie zamieszczonego niżej fragmentu tekstu pracy historycznej sformułuj dwa wnioski dotyczące przemian dokonujących się w strukturach społeczeństwa polskiego w XVI wieku.. Określ, jaki - według Jana Błońskiego - obraz człowieka wyłania się z poezji Sępa.. Autor stwierdza: Honor kosztuje, ma swoją cenę.. Sformułuj dwa argumenty potwierdzające że tekst Jana Błońskiego ma charakter subiektywny.. Sformułuj dwa argumenty potwierdzające że tekst Jana Błońskiego ma charakter subiektywny.. Argument 1.: .Na podstawie tekstu Sylwii Karpowicz-Słowikowskiej sformułuj dwa argumenty potwierdzające tezę o wpływ ie dorobku artystycznego Adama Mickiewicza na twórczość autora Lalki .Na podstawie tekstu Sylwii Karpowicz-Słowikowskiej sformułuj dwa argumenty potwierdzające tezę o znaczącym wpływie dorobku artystycznego Adama Mickiewicza na twórczość autora Lalki..

Nazwij je i przytocz przykłady ich użycia wybrane z tekstu.

Przykład środka językowego z tekstu Nazwa środka Zadanie 1.6.. Na podstawie akapitu 3. wyjaśnij, jakie zjawiska społeczne wiąże autor z pojęciami: determinizm historyczny i moralna ponowoczesność.. Nasiona łuskiewnika kiełkują tylko wówczas, gdy znajdą się w pobliżu odpowiedniego żywiciela.. Podstawowa.Na podstawie tekstu Sylwii Karpowicz-Słowikowskiej sformułuj dwa argumenty potwierdzające tezę o wpływie dorobku artystycznego Adama Mickiewicza na twórczość autora "Lalki".. Na podstawie tekstu podaj dwa argumenty potwierdzające, że łuskiewnik jest pasożytem.Można także uczestniczyć odpowiedzieć lub odpowiedzieć na pytanie "Czytanie ze zrozumieniem Jan Błoński; O człowieku Sępa Szarzyńskiego 1.. Góry plastikowego śmiecia Na całym świecie, także w Unii Europejskiej, używamy, po czym wyrzucamy niewiarygodne ilości produktów z two-Czytanie ze zrozumieniem Jan Błoński; O człowieku Sępa Szarzyńskiego 1.. Zadanie 1.5..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt