Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem określonym niemiecki ćwiczenia

Pobierz

w liczbie pojedynczej i welche?. (które?). Po rodzajniku określonym, przymiotnik ma albo końcówkę -e, albo -en.. Klasa 4 Polski.. wg Magdazamarska.Dzień dobry!/ Guten Tag!. Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym, ćw.2 Ćwiczenie na odmianę przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym!. Dlaczego schlaue a nie schlauen?. Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem określonym nazywana jest niekiedy słabą deklinacją przymiotnika.. Świetna strona, przymiotniki super wytłumaczone, bardzo pomaga w nauce mam tylko jedno pytanie do .- On bawi się z dużym psem.. (który?. Słowa kluczowe: odmiana przymiotnika z rodzajnikiem określonym, końcówki przymiotnika, przypadki w języku niemieckim, jakie są końcówki przymiotnika w niemieckim, liczba mnoga rzeczownika.Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem określonym w języku niemieckim.. Więcej ćwiczeń dla Odmiana przymiotnika niemieckiego z rodzajnikiem określonym: 0482. ;liczba pojedyńcza) oraz welche ?. (które?). Które zdanie/wyrażenie jest poprawne (odmiana przymiotnika) Teleturniej.. (z rodzajnikiem określonym) ein kleines Vogelchen - .. odmiana przymiotnika przymiotnik niemiecki Zobacz wpisy.. (które , którzy).1 Odmiana przymiotnika niemiecki - co musisz o niej wiedzieć, zanim się jej nauczysz?. Poza odmianą przymiotnika po rodzajniku określonym, mamy także zaimek wskazujący spełniający tą samą rolę..

Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem określonym.

Zapraszam do oglądania.link do tabelki http.FACEBOOK----- ----- Agnieszka Szyda-Włoch, 2012-05-29 Częstochowa Język niemiecki, Ćwiczenia Ćwiczenia: odmiana przymiotnika z rodzajnikiem nieokreślony ćwiczenia interaktywne ćwiczenia online ćwiczenia pdf niemiecki przez internet odmiana zaimka online Übungen Possessivpronomen przypadki niemieckie zaimek dzierżawczy Łukasz Tyczkowski .Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem nieokreślonym w języku niemieckim 9 maja 2010 Odsłon: 52 616 16 komentarzy Jakiś czas temu umieściłem wpis ze wzorem odmiany przymiotnika z rodzajnikiem określonym.. Chcesz ćwiczyć dalej z innowacyjną metodą 3 kroków i szybciej zrozumieć gramatykę?Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem określonym Die Adjektivdeklination mit dem bestimmten Artikel.. Występują tu tylko dwie końcówki: -e, w mianowniku rodzaju męskiego, żeńskiego i nijakiego oraz w .Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem nieokreślonym - ćwiczenia.. 4 Odmiana przymiotnika bez rodzajnika.Odmiana przymiotnika po rodzajniku określonym w języku niemieckim nazywa się Adjektivdeklination mit dem bestimmten Artikel.. (która?. w liczbie mnogiej, ponieważ odnoszą się one do .Deklinacja (odmiana) przymiotników.. 3.1 Ein, kein, mein - czyli przymiotniki po przeczeniu "kein" i zaimkach dzierżawczych.. rodzaj męski: der .Przymiotnik w niemieckim odmienia się przez przypadki tak jak w polskim..

2 Odmiana przymiotnika po rodzajniku określonym.

Zastosowanie właściwej formy przymiotnika w wypowiedzi .️ ️ przymiotnika z rodzajnikiem określonym, n.Darmowy kurs języka niemieckiego Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem nieokreślonym Przymiotnik odmienia się po rodzajniku nieokreślonym w liczbie pojedynczej w taki sposób, że końcówka przymiotnika wyraźnie wskazuje na to, jakiego rodzaju jest to rzeczownik.Odmiana przymiotnika po zaimkach wskazujących.. LEKCJA J. NIEMIECKIEGO NR 166.. (który, która, które ?. Kilka słów na temat odmiany przymiotnika z rodzajnikiem określonym.. Poprzedni wpis Zaimek dzierżawczy w niemieckim Następny wpis .Przymiotnik z rodzajnikiem określonym Adjektivdeklination Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem nieokreślonym (3) (Adjektivdeklination mit dem unbestimmten Artikel (3)) Odmiana przymiotnika bez rodzajnika (2) (Adjektivdeklination ohne Artikel (2)) Przyimki z biernikiem (Präpositionen mit Akkusativ) Zaimki einer, eine, ein(e)s z dopełniaczem .Zobacz filmik i naucz się jak odmieniać przymiotniki w języku niemieckim i jak korzystać z tabelki z przypadkami.. Chcesz ćwiczyć dalej z innowacyjną metodą 3 kroków i szybciej zrozumieć gramatykę?Jaki rodzajnik, taka końcówka przymiotnika w języku niemieckim.. Przymiotniki niemieckie po zaimku dzierżawczym mein(e), dein(e), sein(e), ihr(e), unser(e), euer, eure, ihr(e), Ihr(e) oraz po zaimku nieokreślonym kein(e) odmieniają się w liczbie pojedynczej tak samo, jak po rodzajniku nieokreślonym ein(e), natomiast w liczbie mnogiej tak, jak po rodzajniku określonym..

Do przymiotników z rodzajnikiem określonym zadajemy pytania: welcher?

Dochodzi tu jeszcze odmiana rodzajników, która na pierwszy rzut oka wydaje się trudna.. Ćwiczenia na odmianę przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym w mianowniku i bierniku na poziomie .3 komentarze do wpisu "Odmiana przymiotnika (B1, B2)".. 45minut.pl; Publikacje; Języki obce; Autor Agnieszka Szyda-Włoch Data publikacji 2012-05-07 Średnia ocena 0,00 Pobrań 36.. Opis gramatyki: Odmiana przymiotnika niemieckiego z rodzajnikiem określonym.. Sprawdź czy wiesz, jakie końcówki dostaje przymiotnik po rodzajniku określonym, a jakie po nieokreślonym..

Sprawdź !Odmiana przymiotnika z rodzajnikiem określonym.

Po rodzajniku określonym występują końcówki "-e" i "-en", jak to widać w tabelce: Singular.. wg Awieczorek.. Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.. Znajomość zasad odmiany przymiotników niemieckich pozwoli Ci tworzyć zdania prawidłowe pod względem gramatycznym i, co szczególnie ważne, zrozumiałe dla odbiorcy.. Zaimek wskazujący zastępuje rodzajnik określony w zdaniu.. Przymiotnik ulega deklinacji, kiedy występuje jako określenie rzeczownika i otrzymuje on określone końcówki.. 0483.Odmiana przymiotnika po rodzajniku określonym (A1, A2) ← poprzednia lekcja.. poziom ćwiczenia: intermediate.. Dobrej zabawy życzę :) Autor: Unknown o 18:13.Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym w języku niemieckim nazywa si .. Przymiotniki z rodzajnikiem nieokreślonym używamy wtedy, kiedy mówimy o przedmiotach bliżej nieokreślonych, a więc w takich samych sytuacjach, w których należy użyć rodzajnik nieokreślony.. A mianowicie pytania na które odpowiadają te przymiotniki brzmią: welcher?. Plural.Blog z języka niemieckiego czwartek, 16 stycznia 2014.. W deklinacji przymiotnika najważniejszy jest rodzajnik (określony, nieokreślony i tzw. zerowy), który poprzedza związek, jaki tworzy .Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym, określonym oraz rodzajniku zerowym.. Rodzajnik zerowy, liczba mnoga, więc przyjmuje końcówkę "e" zamiast "en".. Zanim zapoznasz się z tym, co napisałam w tym artykule, przeczytaj najpierw >> ten << wpis..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt