Zapisywanie i odczytywanie liczb

Pobierz

Pobierz (doc, 31,0 KB) Podgląd treści.. Jest to sprawdzian wiadomości z matematyki w kl. IV dotyczący zapisywania dużych liczb za pomocą cyfr oraz słownie, wskazywania konkretnych rzędów w dziesiątkowym systemie pozycyjnym.Materiał zawiera 7 ilustracji (fotografii, obrazów, rysunków), 4 filmy, 18 ćwiczeń, w tym 9 interaktywnych.. Już niedługo pojawi się więce.. Zapisz się do newslettera i testuj za darmo: --- Wierzymy, że każdy zasługuje, by otrzymywać wiedzę w personalnie dostosowany do.Q.. Klasa 4 Matematyka.. Klasa 5 Matematyka.. Na przykład: zamiast możemy napisać 1 789 005 897.Materiał składa się z sekcji: "Odczytywanie liczb", "Zapisywanie liczb".. 1) odróżnia cyfrę od liczby; 2) rozumie na czym polega dziesiątkowy system pozycyjny; 3) rozróżnia cyfry określonego rzędu, zapisuje liczby, których cyfry spełniają określony warunek; 4) wie, na czym polega uporządkowanie liczb na .Odczytywanie dużych liczb.. Liczba jeden milion dwieście tysięcy dwanaście zapisana cyframi, to.. Liczba ludności w krajach (odczytywanie liczb) Odkryj karty.. wg Mateduakcja.. Klasa 4 Matematyka.. Równoległość prostych i odcinków.. Ewaluacja końcowa Przestrzeganie zasad kultury osobistej Odczytanie listy obecności Pokaz multimedialny.. Szkoła podstawowa.. Matematyka.. W tej sekcji znajdują się zadania z matematyki dla klasy 4, które pozwolą m.in. na przećwiczenie umiejętności zapisywania liczb naturalnych, zarówno w systemie dziesiątkowym, jak i w .Mnożenie i dzielenie liczb ujemnych i dodatnich Test..

Zapisywanie i odczytywanie liczb wielocyfrowych.

Dodawanie i odejmowanie liczb + i - Połącz w pary.Zapisywanie i odczytywanie wyrażeń algebraicznych Materiał zawiera 1 ilustrację, 4 filmy, 14 ćwiczeń, w tym 8 interaktywnych.. Odczytywanie wyrażeń algebraicznych Połącz w pary.1 1 1 1 zapisuje cyframi liczby w systemie dziesiętnym K 2 2 2 2 zapisuje słowami liczby w systemie dziesiętnym P 3 3 3 3 porównuje liczby naturalne K 4 4 4 4 umie z podanych cyfr utworzyć liczbę, która spełnia określone warunki P, R 5 5 5 5 odczytuje liczby zapisane w systemie rzymskim; zapisuje liczby w systemie rzymskim R, DZapisywanie i odczytywanie ułamków kl. 4 Koło fortuny.. Klasa 4 Matematyka.. Ewaluacja bieżąca.. Zapisywanie i odczytywanie liczb - kartkówkaSystem rzymski jest systemem zapisywania liczb, który w przeciwieństwie do zapisu pozycyjnego, pozwala zapisać liczby przy pomocy znaków o zawsze ustalonej wartości.. Odczytywanie dużych liczb #2 [ Liczby naturalne - dziesiątkowy układ pozycyjny ] Watch later.. Pi-stacja Matematyka.. Zapis liczb jest przejrzysty i logiczny, jednak niewygodny.Odczytywanie liczb Koło fortuny.. Filmy - obliczenia pieniężne - wypłacanie określonej kwoty ( w złotówkach i w euro) za pomocą banknotów .. Aby przeczytać liczbę większą niż czterocyfrowa, dobrze jest ją zapisać, grupując jej cyfry po trzy, zaczynając od prawej strony i pomiędzy każdą grupą zostawić nieduży odstęp..

Klasa 4 Matematyka zapisywanie liczb.

wg Ikurach13.. Info.Najlepsza strona do nauki matematyki.. [KLASA 4] ZAPISYWANIE LICZB Test.. Joanna Palińska.. Średnia ocena.. Klasa 3 Matematyka.Odczytywanie liczb - jednocyfrowe np. 1, dwucyfrowe np. 23, trzycyfrowe np. 123, czterocyfrowe np. 1234 Sortowanie według grup.. Liczba parzysta poprzedzająca liczbę 2n + 8 będzie postaci , a liczba nieparzysta poprzedzająca liczbę 2n + 1 będzie postaci .. O autorze.. Filmy - przykłady zastosowania ułamków dziesiętnych w kontekstach realistycznych, określenie nazw cyfr w liczbach dziesiętnych.. Dzielenie liczb dziesiętnych przez liczy naturalne.. Ćwiczenia - określanie i wskazywanie nazw cyfr w zapisie dziesiętnym .Zapisywanie i odczytywanie liczb w systemie rzymskim Rzymski system zapisywania liczb wykorzystuje cyfry pochodzenia etruskiego, które Rzymianie przejęli i zmodyfikowali około VI - V wieku p.n.e. alternatives.Temat: Zapisywanie i odczytywanie liczb w systemie rzymskim Cele lekcji: Uczeń: - odczytuje znaki rzymskie: I, V, X, L, C, D, M, - zapisuje liczby naturalne dodatnie w systemie rzymskim, - odczytuje liczby naturalne dodatnie w systemie rzymskim, - korzysta z informacji podanych za pomocą plansz.Plik zapisywanie i odczytywanie liczb.doc na koncie użytkownika inka-76 • folder MATEMATYKA klasa 4 • Data dodania: 24 paź 2017Poprzedni Zapisywanie i odczytywanie liczb dziesiętnych..

Zapisywanie i odczytywanie ułamków Koło fortuny.

Klasa 2 Klasa 3 Matematyka.. Pobrań.. Klasa 3 Matematyka.. W systemie rzymskim do zapisania liczby używamy zdecydowanie mniej znaków niż w systemie dziesiątkowym.. Za pomocą 7 znaków (liter) : I, V, X, L, C, D i M jesteśmy w stanie ułożyć każdą liczbę naturalną od 1 do .Data publikacji.. Ćwiczenia - znaczenie cyfr w liczbach w dziesiątkowym systemie pozycyjnym, zapisywanie liczb za pomocą sumy, zapisywanie liczb o danych własnościach ich .Zapisywanie liczb Podobnie jak w języku polskim posługujemy się alfabetem i regułami gramatycznymi, tak w matematyce używamy systemów liczbowych.. powiązane posty.. Wielościany foremne na kółku matematycznym.. Oś liczbowa - 4 klasa Prawda czy fałsz.Kartkówka: zapisywanie i odczytywanie liczb naturalnych.. Dodawanie i odejmowanie liczb całkowitych Połącz w pary.. AKTUALNOŚCI, Liczby wielocyfrowe.. Zadania z matematyki, tabliczka mnożenia.Zapisywanie i odczytywanie liczb naturalnych wielocyfrowych.. Podczas tej lekcji uczniowie pracowali w pracowni komputerowej.Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak w systemie rzymskim zapisać liczby większe niż 12, - jak odczytywać liczby zapisane w systemie rzymskim, - jakie są z.Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak są zbudowane liczby, - co to są grupy (rzędy) jedności, dziesiątek i setek, - jak ułatwić sobie odczytywanie dużych l.Opis: Lekcja matematyki dla klasy III SP: Liczby trzycyfrowe - zapisywanie i porównywanie liczb × Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies .7) Zapisywanie i odczytywanie liczb zapisanych cyframi rzymskimi; 8) Porównywanie liczb naturalnych..

Następny Porównywanie liczb dziesiętnych.

wg Agnieszka30.. Deltoid i jego własności.. Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt