Kajko i kokosz scenariusze zajęć

Pobierz

Szkoła latania utrzymany jest w konwencji komiksu.Kajko i Kokosz.. Intelektualna rozgrzewka.. Proponuję, aby byli to: Kajko, Kokosz, Mirmił, Jaga, Łamignat, Lubawa, Hegemon, jednak każde dziecko podejmuje decyzję co do wyboru bohaterów samodzielnie.Edukacja polonistyczna, Edukacja plastyczna.. PER— LUD DZIE— MIE— NRSZEGO KR5ZTELRN OOERSZR Z MIR— Title: 12-KAJKO-I-KOKOSZ-SZKOÅ A-LATANIA.pdf Author: Jacek .Lekturowy bigos, czyli komiks na lekcji języka polskiego 0 1052 Przysłowie chińskie mówi, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów.. "Kajko i Kokosz.. Typ materiału: Scenariusz zajęć Z raportu opublikowanego przez portal nadwyraz.com we współpracy z portalem Polszczyzna.pl "100 najczęściej popełnianych błędów językowych w Internecie w 2019 r.Scenariusz i rysunki: Janusz Christa URODZINY Mil-USIA .. Problematyka utworu Komiks Kajko i Kokosz.. Wystarczy kartka papieru, ołówek i. wyobraźnia, pozwalająca na wykreowanie postaci.Celem zajęć jest uświadomienie uczniom, że każdy z nich odpowiada za dobrą atmosferę w klasie.. Cechy komiksu:Temat: Wprowadzenie do lektury "Kajko i Kokosz.. Jego żona Jaga posiadająca magiczne moce, chcąc pomóż mężowi ofiarowuje mu fujarkę o zaklętej mocy nadającej nadludzką siłę.. Szkoła latania.". Mnie nie bawi z klocków domek, Za to Tytus Romek i Atomek.Pobierz materiały: Scenariusz nr 39..

Kajko i kokosz bohaterowie Sortowanie według grup.

Zapisz temat lekcji.Dzisiejsze działania mają na celu przygotowanie Cię do opowiedzenia jednej z przygód ukazanych w komiksie "Kajko i Kokosz.. Obejrzyj film.. Janusz Christa "Kajtek i Koko w kosmosie" (fragmenty) na Uczę.pl.. Przypomnij sobie wiadomości z poprzedniej lekcji.. Znajomosc lektur - klasa 4 DRAFT.PRZEBIEG LEKCJI Rozdanie uczniom kart pracy i wyjašnienie celu lekcji — bçdzie nim przygotowanie do opowiedzenia jednej z przygód ukazanych w komiksie Kajko i Kokosz.. Tworzenie komiksu to fascynująca przygoda, dostępna dla każdego.. Szkola latania.. Mam nadzieję, że przeczytałeś komiks.. Szkola latania.. Wszyscy znamy takich słynnych bohaterów komiksów, jak Kaczor Donald, Tytus, Romek i A`Tomek, czy Kajko i Kokosz.. Szkoła latania".. Wskaż różnice pomiędzy komiksem a opowiadaniem - w tym celu wykonaj ćwiczenie:Kajko i Kokosz.. Nawiqzanie do trešci poprzedniej lekcji i rozmowa na temat róŽnic pomiqdzy komiksem a opowiadaniem.Jakos sobie radze, ale czy ktos z Was ma moze scenariusze lekcji do lektury "Kajko i Kokosz.. Kajko i Kokosz, świat przedstawiony Połącz w pary.. Ćwiczenie Wczoraj poznałeś cechy komiksu.. Tatiana Witkowska Scenariusz lekcji - plik pdfNOWA GRA.. Ten kolego klocki Lego, Ale ja się śmieję z tego.. Klasyka polskiego komiksu trafiła do kanonu lektur szkolnych..

Zapisz temat zajęć, datę i numer lekcji 2.

Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.. Wywołało to oburzenie pani dyrektor, która przegoniła ich, mówiąc, żeby więcej się tam nie pokazywali.. Szkoła latania" i sprawdź, czy książka ma rzeczywiście wszystkie charakterystyczne elementy komiksu.. wg Marlenamaciejewska.. Klasa 4 Język polski Kajko i Kokosz.. Aby przejść dalej, zaznacz pole, na którym znajdują się imiona postaci z ułożonych przez .Szkolnastrona.plKajko: wierny woj Mirmiła i towarzysz Kokosza, drobny, czarnowłosy, odważny, rozsądny Kokosz: woj Mirmiła, przyjaciel Kajka, tęgi i potężny, wiecznie głodny, nieco roztargniony 5.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Wiesz już, że jest gatunkiem literackim, że jest opowieścią (ma fabułę), że nie tylko łatwo go rozpoznać, ale także warto wiedzieć w jaki sposób zapisane są dialogi i co oznaczająkomiksu.. wystraszyli ich pedzac na latajacym pniu.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczace lektury Kajko iScenariusz lekcji: Wiem, umiem, rozumiem - sprawdzian z wiedzy o synonimach, mowie niewerbalnej i znakach Lekcja 126: To już znamy, powtarzamy - "Słowa, słowa, słowa" Pół żartem, pół serio - "W wesołym miasteczku"Scenariusze i materialy do lekcji bibliotecznych na podstawie komiksow.Scenariusz lekcji poswieconej omowieniu fragmentu komiksu Kajko i Kokosz..

W ten sposób zapamiętasz treści dzisiejszych zajęć, a na jutrzejszych znakomicie wykonasz ćwiczenie.

Szkoła latania - streszczenie.. Szkoła latania - bohaterowie Przebij balon.. Szkola latania" "Kajko i Kokosz.. W tym samym czasie kasztelan Mirmił powraca ze swoimi .Bohaterowie pierwszoplanowi , drugoplanowi,epizodyczni w Kajko i Kokoszu ,,Szkola latania"Scenariusz lekcji poswieconej omowieniu fragmentu komiksu Kajko i Kokosz.. Quiz w Poczekalni.. Koleność wydarzeń - Kajko i Kokosz Ustawianie w kolejności.. Uczniowie klas IV szkół podstawowych przyjrzą się bliżej przygodom Kajka i Kokosza w .Scenariusz lekcji.. Ten by wszystko dał za ptysie, Tamten kocha tylko misie.. WYCIECZKA PO POLSCE - prezentacja.. Kajko i Kokosz test znajomości Teleturniej.. Cel lekcji: poznajemy wstępne informacje na temat lektury Nacobezu: Potrafisz opowiedzieć treść komiksu, Wiesz, kim są bohaterowie i potrafisz przedstawić kilka informacji o nich, Potrafisz podać właściwą kolejność ukazanych wydarzeń.Kajko i Kokosz.. Opracowała: mgr E. Janczak.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!1.. To dwudziestoalbumowa seria o najsłynniejszych średniowiecznych słowiańskich wojach - dzielnym Kajku i samolubnym Kokoszu, którzy bronią Mirmiłowa przed Zbójcerzami.. Szkoła latania".. Napisz w zeszycie temat lekcji, a następnie zapoznaj się z materiałem i wykonaj polecenia..

Szkoęa latania scenariusze lekcji 9 2 Majka Jeżowska Komiksy, magiczne obrazki Tekst piosenki Jeden woli Lady Pank, Drugi za to lubi tran.

Ułóż puzzle.. ZAMKNIJ X.zbój łamignat - leśna czarownica Jaga (żona) Krwawy Hegemon - poddani (współwilbiciele) kasztelan Mirmił - Lubawa (żona) Kajko i Kokosz - towarzysze Mirmiła gdy idzie nauczyć się latać na miotle.. - Karta pracy ucznia.. Jakoś sobie radzę, ale czy ktoś z Was ma może scenariusze lekcji do lektury "Kajko i Kokosz.Kajko, Kokosz i Mirmił naprawili szkodę, ale i zmienili nazwę "placówki" na Szkołę Łatania.. Drogi Uczniu, przedstawiam ci cykl lekcji na podstawie lektury.. SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z J. NIEMIECKIEGO - opracowała: mgr M. Putyńska.. Klasa 4 Polski.. SCENARIUSZE ZAJĘĆ Z RELIGII - opracowała: s. M. Sochacka.. Tytuł: ,,Kajko I Kokosz.Szkołalatania" 2.. W galaktycznych przestworzach.. Zagrożenia: rycerze - rozbójnicy zwani Zbójcerzami, łupiący podróżnych i próbujący pod wodzą Hegemona zdobyć Mirmiłowo 6.Scenariusz lekcji języka polskiego Temat: Komiks - połączenie tekstu i obrazka Autor: .. lektury/christa-kajko-i-kokosz-szkola-latania.pdf .. Szkoła latania".. wg Bienvioletta7.Temat: Poznajemy komiks "Kajko i Kokosz.. Klasa 4 Polski.. Bohater historii Łamignat (zbój i mąż czarownicy Jagi) źle się czuje i narzeka na brak sił.. SCENARIUSZ ZAJĘĆ - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY - opracowała: mgr B. Łabuzińska.. Szkoła latania" Zapisz temat lekcji.. wg Paniodpolskiego3.. daty: 19 czerwca i 23 czerwca.. Lekcja 1 Temat: Pierwsza wizyta w .Janusz Christa Kajko i Kokosz.. Poznaj ciekawostki na temat Janusza Christy oraz o komiksu o Kajku i Kokoszu.. Szkoła latania.. wozem.ORTOGRAFIA i jezyk polski online, nauka pisania na klawiaturze, nauka czytania i. poprawnego pisania, szkola podstawowa.. Pobierz.. Ale to powinny byc pytania do ksiazki a nie do autora.KONSPEKT ZAJĘĆ Z MATEMATYKI W KLASIE IV - opracowała: mgr W. Pabich.. Proszę, weź do ręki lekturę: "Kajko i Kokosz.. Życzę ci wspaniałej zabawy w Mirmiłowie, ale uważaj na Zbójcerzy!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt