Napisz w zeszycie baśń

Pobierz

Po zimie często jesteśmy spragnieni towarzystwa przyrody i chętnie spędzamy czas na łonie natury.2.. Przesłanie tej baśni można wyrazić przysłowiem: "Co za dużo, to niezdrowo".. Piątek, 03.04.2020r.. Przeczytaj tekst samodzielnie lub jak masz taką możliwość z podziałem na role -Zapisz w zeszycie ćwiczenie 7.. Możesz wysłuchać tej baśni lub obejrzeć film animowany.Zapisz w zeszycie.. Zapisz temat lekcji w zeszycie i przeczytaj tekst zamieszczony w podręczniku na stronie 232.. Lekcja z dnia 03.04.2020r.. Temat: Humorystyczna wersja baśni o Kopciuszku.. Zadanie 5 Na s. 239 podręcznika jest temat: Pisownia wyrazów z "ch" i "h".1.. W czym napisać swoją baśń?. POTRZEBUJĘ WASZEJ POMOCY, PROSZĘ!. Bohaterowie: Janko-bohater pierwszoplanowy Matka Stach, mieszkańcy wioski.. Samodzielnie wykonaj w zeszycie zad.4 str.23.. Wszystkie zadania oznaczone należy wykonać w zeszycie przedmiotowym.. Zrób ustnie ćwiczenia: 1 i 2 ze s.218 z podręcznika.. ZADANIA DO PRACY SAMODZIELNEJ: Zapisz w zeszycie temat lekcji Zapisz cechy baśni (możesz przepisać z poprzedniej strony)1.. Baśń o rybaku i złotej rybce autorstwa Aleksandra Puszkina w przekładzie Juliana Tuwima.. Przykładowe rozwiązanie:Szczegółowy plan wydarzeń baśni "Kopciuszek": Odpowiedź na zadanie z Język polski 4Baśń zapisz w zeszycie.. Podane wydarzenia napisz w zeszycie we właściwej kolejności1.Na str.206 znajduje się nowa wiadomość, zapoznaj się z nią i zapisz ją w sposób, który pozwoli Ci najłatwiej ją zapamiętać..

?Napisz w zeszycie baśń.

Przeczytaj tekst "Kopciuszek", podręcznik, s. 207.. W. Bełza "Motyl" Cel: Poznajemy utwór, określamy jego nastrój i środki poetyckie.. Wychowanie fizyczne: - pajacyki: 5 serii po 20 - brzuszki: 5 serii po 9 - przysiady: 5 serii po 9Temat: Dlaczego utwór "Kopciuszek" to baśń?. Wykonaj ćw.. (podręcznik s.235 - 237) 1.Przeczytaj baśń ( podręcznik s. 235 - 237).. Wykorzystaj podane przymiotniki .. Uwaga.. • wydarzenia realistyczne mieszają się z wydarzeniami fantastycznymi.. W domku żył człowiek z brodą tak długą, że mógł nią opleść dziesięć razy największy jesion rosnący nad .Odszukaj w dziadach cz2 fragmenty chrześcijańskie i pogańskie 2021-11-22 16:18:44; RATUNKU!. 1 i 2 z podręcznika str. 218.. Podręcznik, strona 214 ćwiczenie 2.. Lekcja 36.. Odpowiedź Guest.. Zadania: 1, 2, 6/s.. Aby złamać szyfr musisz zwrócić uwagę na kolory i układ ćwiartek kół.. Wykonajcie w zeszycie ilustrację do ulubionej baśni.. Temat: Zabawa na łące.. 6.Zapisz w zeszycie definicję spójnika.. Materiały: podręcznik, zeszyt.. 2021-11-22 15 .Zapisz w zeszycie temat lekcji: Baśń czy literatura fantastycznonaukowa?-wskazujemy cechy gatunkowe "Bajek robotów" Stanisława Lema.. Za wieloma górami i siedmioma morzami, w środku nizinnego kraju było sobie jezioro.. Otwórz podręcznik mat.-przyr.. Dopisz wyrazy bliskoznaczne KĆ str. 50 ćw..

Wykonaj w zeszycie ćw.

Z każdą parą słów ułóż zdanie i zapisz je w zeszycie P. str. 49 ćw.. Na jeziorze była wysepka, na której stała mała chatka.. (dla chętnych) 4. str.39 (te trzy ćw.. Chciwemu i pół świata mało.. prześlij w formie zdjęcia na e-mail: lub poprzez Messengera).. Napisz rozprawkę w której rozważysz jakie były przyczyny samotności wybranym przez ciebie bohaterów literackich, odwołaj się do lektury obowiązkowej i innego utworu literackiego.. Uporządkuj liczby rosnąco w zad.1 str.23.. 2010-12-17 23:16:55 czy napisałaś kiedyś swoją własną piosenkę?. Dzisiaj i w piątek przed nami długo wyczekiwany temat - będziemy omawiać baśń "Kopciuszek".Jestem przekonana, że wszyscy przeczytali, więc praca pójdzie Wam błyskawicznie 1.. Cenniejsi od naszyjnika byli dla niej ludzie.. Zapisz w zeszycie wyrazy przeciwstawne do wyrazów: jasny, miękki, czerń.. Nie wysyłajcie mi wszystkich zadań, tylko te wybrane, które będą ocenione.20.05.2020r.. W zeszycie zapisz krótkie odpowiedzi na pytania: O czym zapomniał Kopciuszek przed pójściem na bal?. Napiszcie taki sam temat w zeszycie.. Adaobi była królową dżungli.. Zapisz w zeszycie słownie podane liczby z zad.1 str.22.. Autorem "Baśni o królu Dardanelu" jest nieżyjący już Janusz Stanny, wybitny grafik,Zapisz w zeszycie rozwiązanie wybranych 5 zadań z zestawu umieszczonego pod tekstem ( zad..

9, 10 i 11 w zeszycie ćw.

2.Przeczytaj baśń o Kopciuszku, może tata lub mama pomoże:), bo jest dość długa.. Temat: Szewczyk- baśniowy super bohater!. Zadanie domowe .. Czas i miejsce akcji Akcja noweli rozgrywa się w XIX wieku, w małej polskiej wiosce.. Adaobi była prawdziwą królewną, bo wiedziała kim jest i zawsze troszczyła się o innych.Zapisz w zeszycie notatkę na temat "Małego Księcia" jako przypowieści: "Małego Księcia" możemy nazwać przypowieścią - czyli utworem, w którym przedstawione wydarzenia nie są ważne ze względu na nie same, lecz jako przykłady uniwersalnych prawideł ludzkiego istnienia, postaw wobec życia, kolei losu.Czerwone krzesło"- powieść obyczajowa czy baśń?. Była dobroduszna, rozumiała potrzeby poddanych i udzielała pomocy potrzebującym.. "Bajki robotów" Stanisława Lema to utwory wyjątkowe.. 3 klasa część 2 - strona 27.. Autor wykorzystał konwencję tworzenia baśni i literatury science fiction (literatury fantastycznonaukowej).Zapisz w zeszycie: Baśń - to dłuższa opowieść fikcyjna, w której występują elementy prawdopodobne i fantastyczne .. Przygotuj do pięknego czytania (na poniedziałek) baśń "Kryształowa kula", strona 214 w podręczniku.- zapisz temat w zeszycie z matematyki; - wykonaj w zeszycie z matematyki zadania 4 str. 166 oraz 7 str. 167 z podręcznika oraz zadania 3, 4 ze str. 61, zadanie 6 ze str. 62 oraz zadanie 12 ze str. 63 w ćwiczeniach (zielone)..

Zapisz w zeszycie krótką notatkę.

Nauka polegała na robieniu dużych kleksów na arkuszu papieru, który następnie składano na połowę i odczytywano różne historie z powstałych w ten sposób obrazków.3.. DAJĘ 15 PKT.. Zastanów się nad przesłaniem utworu, czyli pomyśl jaka nauka płynie z tej baśni?. 2) Zapisz notatkę w zeszycie: CECHY BAŚNI: • nieokreślone miejsce i czas.. Dzień dobry Kochani!. Chytry bohaterski chudy ohydny hałaśliwy pechowy szlachetny plis na jutro daje najlepszeNapisz w zeszycie baśń.wykorzystaj podane przymiotniki.. Napisz w zeszycie liczby, o których mówią dzieci z zad.4 str.22.. Jakimi słowami opiszesz ich cechy charakteru?. Wtedy odczytasz odpowiednie sylaby z kół i zbudujesz .. Wykonaj ćwiczenie 2 s. 282 oraz 5 s. 283 (podręcznik)- odpowiedzi zapisz w zeszycie.. Przebieg lekcji: 1) Przypomnij sobie, jakie znasz baśnie.. Jakie cechy są charakterystyczne dla tego gatunku literackiego?. Fantastyczne mogą być nie tylko osoby, ale i rośliny, zwierzęta, przedmioty.Napisz w zeszycie baśń.Skorzystaj podane przymiotniki:CHYTRY,BOHATERSKI,CHUDY,OHYDNY,HAŁAŚLIWY,PECHOWY,SZLACHETNY.. 2.Zapisz w zeszycie sześć postaci z różnych baśni - trzy pozytywne i trzy negatywne.. Na lekcji kleksografii uczniowie uczyli się obchodzenia z atramentem.. jeśli tak to ją napisz 2010-01-01 14:47:06 Wymyśliłeś/aś swoją własną piosenkę .. Dawno,dawno temu żył stary kupiec wraz ze swoją piękną córką Monicą.Żyli ubogo,w małej wsi.Natomiast w pięknym zamku żył przystojny królewicz.Miał na imię Tom.Monic .JĘZYK POLSKI - KLASA IV Piątek - 15.05.2020 TEMAT : Ucieczka z krainy baśni - J.Stanny "Baśń o królu Dardanelu".. 3.Zastanów się po przeczytaniu tego utworu, jakie ma cechy, jakie elementy charakterystyczne dla baśni zawiera.Wykonaj pisemnie w zeszycie ćwiczenia 1i 3 ze strony 214 w podręczniku.. Wyjaśnij trudne wyrazy.. Czas i miejsce nie zostają jednak dokładnie określone.. 163.Zadanie 4: Elementarz odkrywców.. PLIS NA JUTRO DAJE NAJ ; ) Odpowiedź Guest.. Wspólnie z mamą pobaw się w odgadywanie liczb zad.2 i 3 str.23.. Napisz, która baśń jest Twoją ulubioną, kto jest jej autorem i uzasadnij, dlaczego najbardziej lubisz właśnie ten utwór.. Uzupełnij ćwiczenia od 1 do 6 s. 45-46 (zeszyt ćwiczeń) - ćwiczenie 4-5-6 wyślij do mnie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt